Ścieżka nawigacyjna
Menu
Treść strony
Stypendia sportowe rozdane
20 lutego 2025 r. odbyła się w Auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Gośliny Gala Noworoczna.
Było to spotkanie pełne inspirujących rozmów, podsumowań i planów na przyszłość. Gmina Murowana Goślina postanowiła powróciła do tradycji spotkań noworocznych, podczas których wspólnie świętuje osiągnięcia minionego roku i patrzy z optymizmem na przyszłość.
Podczas wydarzenia młodzi goślińscy sportowcy, którzy dzięki swojej determinacji osiągają imponujące wyniki i godnie reprezentują gminę Murowana Goślina poza jej obszarem zostali uhonorowali stypendiami sportowymi.
Wśród stypendystów znaleźli się:
Stypendyści Sportowi Gminy Murowana Goślina
Debora Figiel – zawodniczka klubu Rybczyński Bikes Remmers Team specjalizująca się w kolarstwie górskim. W ubiegłym roku zajęła 6. miejsce w kategorii U23 podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB w Barłominie.
Maksymin Gałka – zawodnik klubu Taekwondo Humelt w Murowanej Goślinie. W 2024 roku zajął 3. miejsce w konkurencji układy formalne podczas TAGB Welsh Championships w Cardiff (Walia), 2. miejsce w konkurencji walk ciągłych oraz 3. w konkurencji układy formalne podczas Mistrzostw Polski Taekwondo w Trzebnicy.
Nataniel Gałka – zawodnik klubu Taekwondo Humelt w Murowanej Goślinie. Jego najważniejsze osiągnięcie w ubiegłym roku to 2. miejsce w konkurencji walk ciągłych podczas Mistrzostw Polski Taekwondo w Trzebnicy.
Zuzanna Godawa – zawodniczka klubu Taekwondo Humelt w Murowanej Goślinie. W roku ubiegłym zajęła 3. miejsce w konkurencji układy formalne oraz 3. miejsce w konkurencji walki podczas Mistrzostw Polski Taekwondo w Trzebnicy.
Filip Kruczkowski – zawodnik klubu Taekwondo Humelt w Murowanej Goślinie. W 2024 roku zajął 2. miejsce w konkurencji walki podczas Mistrzostw Polski Taekwondo w Trzebnicy.
Krzysztof Kowalewski – zawodnik Klubu Sportowego Warta Poznań, specjalizujący się w tenisie ziemnym na wózkach, członek Kadry Narodowej A. W ubiegłym roku zajął 3. miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Polski w Kozierkach oraz 3. miejsce w Narodowym Pucharze Polski w Sobocie k. Poznania.
Stanisław Kasprzak – zawodnik Poznańskiego Klubu Morskiego LOK, specjalizujący się w żeglarstwie. W ubiegłym roku zajął 5. miejsce w kategorii Junior w Klasie Europa podczas Mistrzostw Polski Klas Nieolimpijskich w Pucku.
Masza Kulpińska – zawodniczka klubu Taekwondo Humelt w Murowanej Goślinie. W 2024 roku zajęła 2. miejsce podczas Mistrzostw Polski Taekwondo w Trzebnicy oraz 1. miejsce podczas TAGB Welsh Championships w Cardiff (Walia).
Amelia Leporowska – zawodniczka klubu Warta Poznań, specjalizująca się w piłce nożnej. W roku ubiegłym zajęła 3. miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tomaszowie Lubelskim oraz 5. miejsce podczas Mistrzostw Polski Centralnej Ligii Juniorek U16 w Warszawie, a także została dwukrotnie powołana na zgrupowanie Reprezentacji Polski U15.
Alan Łapiński – zawodnik klubu MKS Diana Poznań, reprezentant Polski specjalizujący się w strzelectwie sportowym, w konkurencji TRAP. W roku ubiegłym zajął 5. miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Świata w New Delhi w Indiach, 4. miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Lonato we Włoszech oraz 1. miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kochcicach.
Martyna Łuczak – zawodniczka klubu Lech Poznań, specjalizująca się w piłce nożnej. W roku ubiegłym zajęła 1. miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w Głogówku oraz 3. miejsce w rozgrywkach Orlen I Ligi Kobiet w Polsce. Powoływana do Kadry Narodowej U19.
Fryderyk Lechno-Wasiutyński – zawodnik klubu Park Rekreacyjno-Sportowy Fair Playce w Poznaniu, specjalizujący się w tenisie ziemnym, w roku ubiegłym zajął 3. miejsce podczas Halowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Lesznie oraz 2. miejsce w singlu i 1. miejsce w deblu podczas Mistrzostw Polski U23 w Poznaniu.
Krzysztof Mendlewski – zawodnik klubu Murowana Goślina Team, specjalizujący się w mieszanych sztukach walki (MMA), członek jednej z największych federacji MMA w Polsce – Babilon MMA, w roku ubiegłym stoczył dwie walki i obie z nich zakończył zwycięstwem.
Ksawier Pasternak – zawodnik klubu Taekwondo Humelt w Murowanej Goślinie, posiadający stopień mistrzowski I DAN. W roku ubiegłym zajął 1. i 3. miejsce podczas Mistrzostw Polski Taekwondo w Trzebnicy.
Adrian Prymowicz – zawodnik klubu Kosox Bike Team specjalizujący się w kolarstwie, w konkurencji jazda indywidualna na czas. W roku ubiegłym zajął 1. miejsce podczas Mistrzostw Polski w indywidualnej jeździe na czas w Sokołowie Podlaskim, 2. miejsce podczas Mistrzostw Polski w jeździe na czas parami w Sokołowie Podlaskim oraz 2. miejsce podczas Mistrzostw Polski w drużynowej jeździe na czas w Hrubieszowie.
Borys Sokołowski – zawodnik klubu Taekwondo Humelt w Murowanej Goślinie. W roku ubiegłym zajął 1. i 3. miejsce podczas Mistrzostw Polski Taekwondo w Trzebnicy.
Filip Stawowy – zawodnik klubu Murowana Goślina Team, specjalizujący się w mieszanych sztukach walki (MMA), członek największej polskiej i jednej z największych na świecie federacji MMA – KSW.
Cecille Stobińska – zawodniczka Klubu Sportowego Kawalkada, specjalizująca się w jeździectwie, w konkurencji skoki przez przeszkody. W roku ubiegłym zajęła 5. miejsce podczas Halowego Pucharu Polski w Lesznie oraz 6. miejsce podczas Mistrzostw Polski w Jakubowicach.
Alexander Szematowicz – zawodnik klubu IUKS Jedynka Poznań, specjalizujący się w piłce siatkowej. W 2024 roku zajął 7 miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wałbrzychu, a także otrzymał powołanie na zgrupowanie Kadry Nadziei Olimpijskich.
Szymon Twardoń – zawodnik klubu OŚ AZS Poznań, specjalizujący się w lekkoatletyce, w konkurencji bieganie. W ubiegłym roku zajął 5. miejsce indywidualnie i 2. miejsce drużynowo na dystansie 2000m podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Bytomiu, 6. miejsce indywidualnie na dystansie 1500m oraz 4. miejsce w sztafecie 4x400m podczas Mistrzostw Polski U23 w Lublinie.
Hanna Walczak – zawodniczka Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych, specjalizująca się w piłce siatkowej. W ubiegłym roku zajęła 4. miejsce podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w Siatkówce Plażowej Kobiet w Sulejowie, a także objęta jest centralnym programem szkolenia w siatkówce plażowej przy Polskim Związku Sportu Niesłyszących.
Nadia Wasilkowska – zawodniczka Klubu Sportowego Akademia Judo w Poznaniu, specjalizująca się w Judo. W 2024 roku zajęła 5. miejsce podczas Mistrzostw Polski w Warszawie.
Serdecznie wszystkim gratulujemy.
Zdjęcia: Czesław Zaręba
- data: 2025-02-27
Komunikaty
- 2025.04.14 - Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Metropolii Poznań 2035 11.04.-21.05.2025
- 2025.04.10 - "Poprawa dostępu do usług społecznych wspierających rodzinę i rodzinną pieczę zastępczą na terenie MOF Poznania - EDYCJA III"
- 2025.04.10 - Lokalna Strategia Rozwoju w LGD Kraina Trzech Rzek - główne cele, zasady przyznawania dofinasowania i stosowane procedury.
- 2025.04.10 - Wielkopolska Izba Rolnicza informuje o rozprzestrzeniającej się chorobie
- 2025.04.10 - Wścieklizna - śmiertelne zagrożenie dla ludzi i zwierząt.
- Kliknij, aby zobaczyć wszystkie komunikaty
Polecane wydarzenia z kalendarza
- na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia
- wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl
- nowa funkcja w aplikacji mmieszkaniec - kiedy odpady
- Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta
- Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego
- www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3
- na plakacie grafika samochodu
- Chłopiec i dziewczynka leżą i patrzą w laptopa; piktogramy laptopa, komputera, telefonu komórkowego, telewizora, treść: Granty PPGR, Wparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym, Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pndemię COvid-19
- trawnik z napisem otwarcie stadionu miejskiego
- Banerek informujący o imprezie Majówka o treści: Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza na MAJÓWKĘ, 3-4 maja 2025, stadion miejski w Murowanej Goślinie, ul. Mściszewska 21 szczegóły ckis.murowana-goslina.pl Gwiazda wieczoru Majka Jeżowska Band 3 maja 20.00. Tło banerka w fioletowym kolorze. W centrum plakatu znajduje się postać piosenkarki Majki Jeżowskiej, plakat ozdobiony elementami kwiatowymi oraz ikonami sportowymi
- biało-czerwone chorągiewki, logotyp i napis Obchody 234. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- na banerze kolorowe serpentyny i grafiki tańczących postaci
- Banerek informacyjny z logo Festiwalu Chóralnego opartego na herbie miasta z aniołkiem i trzema kwiatami w tarczy oplecionym wirującą pięciolinią o treści: XVII Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego 13 maja – 16 czerwca 2025. Szczegóły na ckis.murowana-goslina.pl
Kalendarium
Miesięczny wykaz wydarzeń
- 2025-04-27 Śladem starych pocztówek - spacer historyczny
- 2025-04-28 XVIII Pokazy Taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca
- 2025-05-01 Rajd pełen przygód - Goślińsko-Czerwonacki Rowerowy rajd na orientacje
- 2025-05-01 W stronę zachodzącego słońca - spływ kajakowy
- 2025-05-03 234.rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 2025-05-03 Majówka
- 2025-05-03 Otwarcie Stadionu Miejskiego
- 2025-05-04 Majówka - Zlot foodtrucków