Ścieżka nawigacyjna
Menu
Treść strony
Koncert Noworoczny "Z operetką w Nowy Rok"
Noworoczny wieczór w Murowanej Goślinie upłynął pod znakiem pięknej muzyki i wspólnego świętowania.
W środę 1 stycznia 2025 roku, w auli SP nr 1 odbył się tradycyjny Koncert Noworoczny pt. „Z operetką w Nowy Rok” , który zgromadził ponad 430 osób na widowni. Koncerty noworoczne w Murowanej Goślinie cieszą się ogromnym uznaniem publiczności już od lat, było to już osiemnaste takie spotkanie.
Koncert tradycyjnie rozpoczął się od wzniesienia toastu lampką szampana i złożenia życzeń, które tym razem złożyli Wiceburmistrz Murowanej Gośliny Marcin Buliński oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie Sławomir Heinrychowski. Na scenie wystąpili wybitni soliści poznańskich scen operowych: Joanna Horodko – sopran, Piotr Friebe – tenor orzaz Tomasz Raczkiewicz – kontratenor, który również wcielił się w rolę konferansjera, opowiadając liczne anegdoty rozbawiał widownie, wprowadzając iście szampański humor wśród słuchaczy. Publiczność miała również okazję usłyszeć magiczne brzmienia kwartetu Aulos, który swoim kunsztem instrumentalnym wprowadził słuchaczy w wyjątkowy nastrój. Dawno nie mieliśmy okazji wysłuchać tak wspaniale brzmiących głosów i muzyki granej na żywo.
Program koncertu zachwycił różnorodnością. Publiczność miała okazję wysłuchać zarówno klasycznych arii operowych, jak i popularnych utworów operetkowych, które porwały widownię. Owacjami na stojąco i kwiatami dla artystów zakończył się ich wspaniały występ. Na bis usłyszeliśmy „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki Franciszka Lehára.
Wypełniona po brzegi sala, entuzjastyczne reakcje publiczności i wysoki poziom artystyczny sprawiły, że wieczór ten na długo pozostanie w pamięci mieszkańców. Organizatorem koncertu było Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie.
Do Siego Roku!
Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier
Komunikaty
- 2025.02.05 - Komunikat od Aquanetu - dot. Oczyszczalni Ścieków w Szlachęcinie
- 2025.02.05 - Badanie aktywności ekonomicznej ludności (BAEL) w lutym
- 2025.02.02 - Komunikat o strzelaniach i zamknięciu drogi wodnej rzeki Warta - luty 2025
- 2025.01.31 - Rozpoczęła się akcja roznoszenia decyzji podatkowych na rok 2025
- 2025.01.28 - Prosimy o czujność - bezpłatne audyty nieruchomości
- Kliknij, aby zobaczyć wszystkie komunikaty
Polecane wydarzenia z kalendarza
- na plakacie widoczna grafika z dwoma telefonami komórkowymi, na których wyświetla się ekran startowy aplikacji oraz przykładowe ogłoszenia. Oprócz tego treść: Pobierz aplikację mMieszkaniec , bądź na bieżąco . Bezpłatna aplikacja mobilna mMieszkaniec to nowe narzędzie informacyjne. Zawiera m in. moduł Ogłoszenia- informacje o najważniejszych wydarzeniach w gminie, oraz gminne alerty i powiadomienia
- wyprawka maluszka, bocian niosący dziecko w zawiniątku, napis - burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina zaprasza po odbiór wyprawkin maluszka dla każdego nowego mieszkańca naszej gminy (noworodka), wniosek do pobrania na www.murowana-goslina.pl
- nowa funkcja w aplikacji mmieszkaniec - kiedy odpady
- Zaproszenie do pobrania aplikacji mTurysta
- Zastrzeż PESEL, na grafice ekran telefonu komórkowego
- logo programu Czyste Powietrze
- www.murowana-goslina.pl Twój podatek, Twoje korzyści! Mieszkasz w Gminie Murowana Goślina: chcesz mieć wpływ na jej rozwój i na inwestycje? Twój podatek nadal trafia do innych samorządów? Poinformuj Urząd Skarbowy o aktualnym miejscu zamieszkania, składając formularz ZAP-3
- Banner informujący o wydarzeniu XXVI Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach o treści: XXVI Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach 2 marca 2025 r. Centrum Kultury i Sportu, ul. Mściszewska 10. Banner w stonowanych kolorach szarości, czerni i bieli z wykorzystaniem motywu szachownicy i czterech figur szachowych.
- Banner informujący o wydarzeniu „Koncert Kocha się raz” o treści: Koncert Kocha się raz, zespół Una Canto z towarzyszeniem zespołu Luźny Band, niedziela, 16 lutego, godz. 17:00 CKIS w Murowanej Goślinie SALA “NA PIĘTRZE” ul. Mściszewska 10. Tło banneru jest różowe, a w jego górnej części znajduje się ozdoba wykonana z czerwonych serduszek.
- Banner informujący o wydarzeniu: KONCERT KARNAWAŁOWY o treści:„ KONCERT KARNAWAŁOWY 23 lutego 2025 r. Na granatowym tle znajduje się kolorowa karnawałowa maska, różowa wstążka wstążki i trąbka.
- Banner informujący o wydarzeniu: Koncert z okazji Dnia Kobiet o treści: Koncert z okazji Dnia Kobiet, Orkiestra Operacja Muzyka wraz z solistką Zuzanną Kaczmarek, 8 marca godz. 17:00 Hala widowiskowo-sportowa Centrum Kultury i Sportu w Murowanej Goślinie. Tło banneru jest kolorowe przeważają barwy różowe i fioletowe. Banner uzupełniają delikatne muzyczne i florystyczne motywy. Tło plakatu jest kolorowe przeważają barwy różowe i fioletowe. Na pierwszym planie znajdują się fotografie orkiestry oraz solistki. Pakt uzupełniają delikatne muzyczne i florystyczne motywy.
Kalendarium
Miesięczny wykaz wydarzeń
- 2025-02-11 Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 45-74 lat
- 2025-02-11 Komisja Gospodarcza
- 2025-02-11 Sesja Nadzwyczajna Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie
- 2025-02-12 Komisja Oświatowo-Społeczna
- 2025-02-16 Koncert Una Canto "Kocha się raz"
- 2025-02-18 Sesja Rady Miejskiej, godz. 17:00
- 2025-02-23 Koncert karnawałowy
- 2025-02-28 IX (Nie)przestępny marszobieg